Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

"Ziemia moja planeta” - obchody Światowego Dnia Ziemi

 

Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
Od dziś przyrodzie my pomagamy.

Dzieci w naszym przedszkolu o ekologii wiedzą już bardzo dużo. Aktywnie uczestniczą w realizacji programów edukacyjnych oraz konkursach o tematyce ekologicznej. Kształtują one u dzieci postawy proekologiczne, przekonanie, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Ważne jest też to, aby wszystkie przedszkolaki działały wspólnie w słusznej sprawie jak i dobrze się bawiły, dlatego przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu akcję, podczas której sialiśmy kwiaty na klombie przed budynkiem przedszkola, uczestniczyliśmy w przedstawieniu ekologicznym w wykonaniu starszaków z przedszkola w Olszance. Do naszych działań dołączyli się również rodzice, którzy pięknie posprzątali plac zabaw. Bardzo im za to dziękujemy!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Dzień Ziemi

„Drodzy ziemianie czy wy wiecie,jeśli śmiecić nie przestaniecie, niedługo sami od śmieci zginiecie”.

W tym roku szkolnym Międzynarodowy Dzień Ziemi w PP w Krzyżowicach obchodzono  bardzo uroczyście . W poniedziałek 18 kwietnia odbyły się zajęcia biblioteczne. Dzieci dostały od pani Estery opaski z uszkami lisków. Na początku spotkania rozmawiano o tym, dlaczego nie wolno śmiecić w lesie. Następnie dzieci wykonywały pracę plastyczną z kawałków bibuły pt. „Mój radosny kosz”. Arcydzieła można podziwiać obok biblioteki i przedszkola w Krzyżowicach . Dużo frajdy sprawiła im gra w kręgle. Ochotnicy  zbijali je, a następnie wszyscy skandowali hasła, które były na nich wypisane, dotyczące czego nie wolno robić w lesie. Wszystkie dzieci za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymały odznaki Przyjaciela Przyrody. W czwartek 21 kwietnia przedszkolaki sadziły na klombie mieszczącym się przed budynkiem przedszkola zioła, m.in. melisę, tymianek, miętę. Poznały także znaczenie  tych ziół w życiu człowieka. Każde z dzieci po dobrze wykonanej pracy otrzymało zielny balonik , który kojarzy się z przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z przyrodą.Natomiast w piątek 22 kwietnia maluszki wyruszyły na wycieczkę do Publicznego Przedszkola w Olszance, gdzie obejrzały przedstawienie ekologiczne  w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy. Przedszkolaki wysłuchały wierszyków i piosenek  na temat Ziemi, jej zanieczyszczeń. Utrwaliły wiadomości dotyczące troski o naszą planetę. Uczestniczyły w zabawach i konkursach ekologicznych. To był wspaniały tydzień, który na długo pozostanie przedszkolakom w pamięci.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Dzień Ziemi

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802325
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1245
1634
6922
1791063
1802325